O NÁS

O Spoločnosti SCHNEIDER RÁDIOLOGIA/RADIOLOGY

Kladieme dôraz na profesionálny prístup našich pracovníkov k pacientom

Spoločnosť SCHNEIDER RÁDIOLOGIA/RADIOLOGY začala svoju činnosť v roku 2007. Zriadením stomatologických RTG pracovísk podporuje v oblasti zdravotníctva diagnostický nástroj číslo 1 na trhu Planmeca ProMax. Prístroj si rýchlo vydobyl význačné postavenie na trhu USA, Japonsku a Ázií. Planmecca ProMax dostal ocenenie na Femina Prize design 2003.

Bezbolestná rázová vlna s diatermiou 

Shockwave Dual Power

Unikátna najmodernejšia technológia v súčasnosti pre okamžitú úľavu od bolesti a naštartovanie a urýchlenie regenerácie kĺbov a svalov pri:

 • Chronických bolestiach (chrbát, lakte, rameno)
 • Akútnych bolestiach (blokády, zranenia)
 • Športových zraneniach (vyvrtnutia, natiahnutia svalov)
 • Po operačnom zákroku (plastika väzu, artroskopia)

Kombinácia intenzívnej a zároveň bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou zabezpečí úľavu od bolesti a rýchly a dlhotrvajúci regeneračný účinok pre odstránenie príčiny bolesti.

Bezbolestná rázová vlna s diatermiou - Shockwave Dual Power
Planmeca ProMax® 2D S3 - Kompletná panoramatická zobrazovacia jednotka

Planmeca ProMax® 2D S3

Kompletná panoramatická zobrazovacia jednotka

Unikátny panoramatický RTG prístroj s patentovaným robotickým ramenom SCARA3 je vybavený 3 klĺbmi, pripomínajúcimi pohyb ľudských ramien a tak umožňuje ľubovoľné geometrické zobrazenie.

Technické riešenie prístrojov Planmeca ProMax využíva najmodernejšie technológie spracovania snímky, kde je zabezpečená :

 • maximálna bezpečnosť pre pacienta i užívateľa,
 • minimálne ožiarenie,
 • maximálna diagnostická výpovedná hodnota pre lekára.

Prístroj ProMax s Dimax3 (Planmeca ProMax) obsahuje sadu programov pre snímkovanie, umožňuje zhotovenie snímok všetkých formátov, pre všetky typy pacientov (deti, dospelí aj imobilní) a všetky diagnostické potreby.

Typické pre panoramatické röntgeny Planmeca je otvorený prístup pacientom. Umožňuje ľahké polohovanie všetkých typov pacientov /stojacích, sediacich, na invalidnom vozíku/. Je možné voliť tvar ohniskovej vrstvy podľa veľkosti a tvaru čeľuste pacienta a získať tak ostré a neskreslené snímky nezávisle na anatómii pacienta, nakoľko rozmer a tvar čeľuste medzi jednotlivcami závisí od vzrastu, pohlavia, rasy, veku. Z toho dôvodu nemôže byť nikdy jedna ohnisková vrstva (vytváraná fixnou geometriou pohybu), v ktorej sa ostro zobrazí časť skenovaného objektu, optimálna pre všetkých pacientov.

Detský program zmenšuje ožiarenú oblasť zhora a zo strán, a znižuje tak záťaž detských pacientov o 35 % bez straty informácie. Zníženie dávky je možné tiež dosiahnuť horizontálnou i vertikálnou segmentáciou, ktorá ohraničuje ožiarenú plochu iba na oblasť diagnostického záujmu. Jednoduchým výberom segmentov na ovládacom panely je možné znížiť dávku žiarenia až o 93 % v porovnaní s klasickou panoramatickou snímkou.

Prístroj umožňuje až 28 programov snímkovania od intraorálnej snímky, niekoľko druhov panoramatických snímok (štandardná, bez kĺbov, detská, ortogonálna, interproximálna), cephalometrickú snímku, tomografickú snímku, Bitewingovú projekciu, snímky TMJ kĺbov (dvojitý laterálny program, dvojitý laterálny-PA program), sínusovú snímku, sínus PA nerotačný a laterálny sínus nerotačný program.

MyRay Hyperion X9 PRO

Panoramatický prístroj s RTG systémom 3 v 1

Hyperion X9 ponúka novú 3D technológiu, cefalometrické projekcie a širokú škálu 2D vyšetrení.

Hyperion X9 Pro spĺňa všetky diagnostické požiadavky pre ľahké začlenenie do pracovného režimu a zaručuje maximálny komfort pre pacienta a operátora. Snímky v kvalite SuperHD umožňujú lekárovi urobiť správnu diagnózu, plná dostupnosť a užívateľská intuitívnosť s inovatívnym plne dotykovým ovládacím panelom a virtuálnym panelom /PC interface/, vrátane „Face to Face“ systémom polohovania zaručujú maximum pohodlia pre pacienta a profesionalitu operátora. Široká škálovateľnosť a modularita Hyperion X9 Pro umožňuje zmeniť nastavenia podľa vašich aktuálnych potrieb.

ŠIROKÝ 3D SNÍMACÍ PANEL
Technologicky vyspelý 3D flat panel dbá na výnimočnú citlivosť, ktorá umožňuje podrobné vyšetrenia. Volumetrické dáta chrupu a napr. dáta horných dýchacích ciest v kvalite SuperHD sú vždy dôležité pre presné diagnózy.

ŠIROKÁ ŠKÁLA FOV NA SPLNENIE AKÝCHKOĽVEK KLINICKÝCH POŽIADAVIEK
Od implantológie po meranie objemov dýchacích ciest od endodoncie k ústnej chirurgii. Všetky FOV, od najmenšieho po najväčší, sú k dispozícii v troch režimoch vykonávania, ktoré vyhovujú všetkým potrebám.

3 REŽIMY:
 • QuickScan - Rýchlejšie skenovanie s nízkou dávkou pre a po operačného sledovania a makroštruktúrna analýza.
 • Štandardný režim - Primárna diagnostika a plánovanie liečby. Najlepšia rovnováha medzi dávkou a kvalitou.
 • SuperHD - Vysoká úroveň detailov. Ideálny režim pre analýzu mikroštruktúry.
MyRay Hyperion X9 PRO - Panoramatický prístroj s RTG systémom 3 v 1
MyRay Hyperion X9 PRO - Panoramatický prístroj s RTG systémom 3 v 1

ZUBNÉ VYŠETRENIA 3D

 • Kompletný chrup, dospelý: 10 x 8 cm
 • Jeden zubný oblúk, dospelý: 10 x 6 cm
 • Kompletný chrup, dieťa: 8 x 8 cm
 • Jeden zubný oblúk, dieťa: 8 x 6 cm
 • Volumetrický sextant alebo predný chrup: 6 x 6 cm

2D PANORAMICKÉ VYŠETRENIA

 • HD panoramatický röntgen a QuickPAN
 • Kompletný a redukovaný panoramatický röntgen pre deti
 • Ortogonálna projekcia pre celý chrup (znižuje prekrývanie zubných koruniek)
 • Segmenty panoramatického röntgenu a chrupu s optimalizáciou vyhradenej projekcie
 • Bitewing expozície v 4 segmentoch limitované na korunky, aby sa zvýraznili interproximálne dutiny

2D TMJ PROJEKCIA - OTVORENÉ ALEBO ZATVORENÉ ÚSTA

 • Laterálna bočná projekcia oboch TMJ kĺbov
 • Zadno predná projekcia oboch TMJ kĺbov
 • Laterálna projekcia z viacerých uhlov (x3) jeden TMJ kĺb
 • Zadno predná projekcia z viacerých uhlov (x3) jedného TMJ kĺbu

2D SÍNUS PROJEKCIA

 • Čelný alebo ľavý / pravý bočný pohľad na maxilárne dutiny

2D CEPHALOMETRICKA PROJEKCIA

 • Laterálna projekcia s voliteľnou dĺžkou skenovania
 • Pediatrická laterálna laterálna projekcia so zníženou výškou, krátke skenovanie a nízka dávka
 • FULL CEPH projekcia so zníženou expozíciou štítnej žľazy
 • Predo-zadná alebo zadno-predná projekcia
 • Submento-vrcholová (SMV) projekcia, Water´s projekcia a Townova projekcia
 • Projekcia Carpus

ERGONÓMIA POLOHOVANIA
Polohovanie je rýchle a presné vďaka systému zamerania so 4 premietanými laserovými lúčmi priamo na tvár pacienta a vďaka ergonomickej jednotke na podporu/fixovanie hlavy, ktorá je vybavená 7 upevňovacími bodmi pre maximálnu stabilitu počas skenovania. Polohovanie tvárou v tvár zaručuje maximum slobody pohybu a pohodlie pre pacienta.

INOVATÍVNY, ĽAHŠÍ A EFEKTÍVNEJŠÍ KONCEPT PRÁCE

MyRay Hyperion X9 PRO - Panoramatický prístroj s RTG systémom 3 v 1

SKENOVANIE QuickScan
Vďaka pokročilým protokolom QuickScan, ktoré sú k dispozícii pre 2D vyšetrenia a aj 3D akvizície to je možnosť získať prijateľné obrázky s nižšími dávkami v porovnaní so štandardom. Tieto protokoly sú ideálnym nástrojom pre pooperačné zákroky, kontroly a na identifikáciu akýchkoľvek makroštruktúr (ako napríklad zasiahnuté zuby alebo zubná agenéza).

SERVO RADIACI SYSTÉM POLOHOVANIA PRE 3D PROJEKCIU
Prostredníctvom systému predskenovania /Scout View/ pri 3D projekcii je možné úplne presne určiť umiestnenie FOV, ktoré sa zamieri na záujmovú oblasť, zatiaľ čo pacient môže zostať v rovnakom pohodlí bez zmeny pozície. Z počítača môže operátor zobraziť dva obrazy (bočnú projekciu a čelnú) pri veľmi nízkom ožarovaní a tým operátor môže presne upraviť skenovanú oblasť na monitore akvizičného počítača, ktorý podľa zmeny polohy predskenu na monitore dá pokyn servomotorom X9 Pro a nastaví ich na správnu polohu bez nutnosti manipulácie s pacientom. Tento postup vylučuje riziko, že budete musieť zopakovať vyšetrenie.

OBJEDNAJTE SA ONLINE TERAZ! Vyberte si svoje pracovisko a rezervujte si termín vyšetrenia. - Schneider RTG

OBJEDNAJTE SA ONLINE TERAZ!
Vyberte si svoje pracovisko a rezervujte si termín vyšetrenia.

Schneider Ados Schneider laboratória Schneider lekáreň MBST terapia Neuro terapia Úsvit
© 2024 Všetky práva vyhradené pre Schneider - RTG
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.