INFORMÁCIE PRE LEKÁROV

Panoramatický RTG prístroj MyRay Hyperion X9 PRO

Zmodernizovali sme naše pracoviská RTG Panoramatickým RTG prístrojom MyRay Hyperion X9 PRO, ktorý umožňuje vykonávať 2D a 3D diagnostické vyšetrenia.

Zubný 3D röntgen umožňuje lekárom zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov a tým vopred určiť a predchádzať neočakávaným komplikáciám pri liečení zubov. 3D skenovanie pomáha získať lepší pohľad na kostné štruktúry a lekárom umožňuje zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov. 

Hyperion X9 ponúka novú 3D technológiu, cefalometrické projekcie a širokú škálu 2D vyšetrení.

Hyperion X9 Pro spĺňa všetky diagnostické požiadavky pre ľahké začlenenie do pracovného režimu a
zaručuje maximálny komfort pre pacienta a operátora. Snímky v kvalite SuperHD umožňujú lekárovi urobiť správnu diagnózu, plná dostupnosť a užívateľská intuitívnosť s inovatívnym plne dotykovým ovládacím panelom a virtuálnym panelom /PC interface/, vrátane „Face to Face“ systémom polohovania zaručujú maximum pohodlia pre pacienta a profesionalitu operátora. Široká škálovateľnosť a modularita Hyperion X9 Pro umožňuje zmeniť nastavenia podľa vašich aktuálnych potrieb

Vďaka pokročilým protokolom QuickScan, ktoré sú k dispozícii pre 2D vyšetrenia a aj 3D akvizície to je  možnosť získať prijateľné obrázky s nižšími dávkami v porovnaní so štandardom. Tieto protokoly sú ideálnym nástrojom pre pooperačné zákroky, kontroly a na identifikáciu akýchkoľvek makroštruktúr. (ako napríklad zasiahnuté zuby alebo zubná agenéza).

Výmena prístrojovej techniky prebehne v daných pracoviskách v najbližšej dobe:
  1. RTG pracovisko SCHNEIDER Košice, Juh
  2. RTG pracovisko SCHNEIDER Martin
  3. RTG pracovisko SCHNEIDER Poprad
  4. RTG pracovisko SCHNEIDER Žilina
  5. RTG pracovisko SCHNEIDER Bratislava, Tehelná

Ako pracuje prístroj?

Zhotovenie snímku a výhody digitálneho RTG

Spolu s digitálnou RTG snímkou vieme poskytnúť aj automatický prehliadač DIMAXIS VIEWER, ktorý umožní prehliadanie a úpravu snímok pre diagnostiku a meranie. Prehliadač zobrazí snímku o pár sekúnd po spustení CD.

Následne sa zobrazí snímka na monitore, s korou je možné v prehliadači ďalej pracovať - lupa, nastavenie kontrastov, meranie, inverzné zobrazenie, pseudofarby, atď...  Dovoľuje zväčšenie dôležitých detailov na digitálnej snímke, čo na klasickej statickej snímke nie je možné.

Poskytuje teda:

  • presnejšie, 
  • detailnejšie,
  • komplexné informácie pre stomatológa o stave zubov a tvrdých tkanív a to pri menšej radiácii.

Digitálne zobrazenie snímky umožňuje dokonalé plánovanie chirurgických zákrokov v dutine ústnej využívaním presného digitálneho dvojrozmerného (2D) zobrazenia.

Jeho neoceniteľné využitie je napríklad pri plánovaní vsadenia implantátov. Laserová diagnostika napomáha k presnému určeniu zubného kazu. Lekár pomocou tejto technológie rozpozná zmeny v zubnom tkanive ľudskému oku nezachytiteľné a tak môže pacientovi odstrániť problém v počiatočnom štádiu.

Druhy snímkov

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Schneider rádiologia/radiology. Viac informácii