INFORMÁCIE PRE LEKÁROV

Panoramatický RTG prístroj MyRay Hyperion X9 PRO

Zmodernizovali sme naše pracoviská RTG Panoramatickým RTG prístrojom MyRay Hyperion X9 PRO, ktorý umožňuje vykonávať 2D a 3D diagnostické vyšetrenia.

Zubný 3D röntgen umožňuje lekárom zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov a tým vopred určiť a predchádzať neočakávaným komplikáciám pri liečení zubov. 3D skenovanie pomáha získať lepší pohľad na kostné štruktúry a lekárom umožňuje zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov. 

Hyperion X9 ponúka novú 3D technológiu, cefalometrické projekcie a širokú škálu 2D vyšetrení.

Hyperion X9 Pro spĺňa všetky diagnostické požiadavky pre ľahké začlenenie do pracovného režimu a
zaručuje maximálny komfort pre pacienta a operátora. Snímky v kvalite SuperHD umožňujú lekárovi urobiť správnu diagnózu, plná dostupnosť a užívateľská intuitívnosť s inovatívnym plne dotykovým ovládacím panelom a virtuálnym panelom /PC interface/, vrátane „Face to Face“ systémom polohovania zaručujú maximum pohodlia pre pacienta a profesionalitu operátora. Široká škálovateľnosť a modularita Hyperion X9 Pro umožňuje zmeniť nastavenia podľa vašich aktuálnych potrieb

Vďaka pokročilým protokolom QuickScan, ktoré sú k dispozícii pre 2D vyšetrenia a aj 3D akvizície to je  možnosť získať prijateľné obrázky s nižšími dávkami v porovnaní so štandardom. Tieto protokoly sú ideálnym nástrojom pre pooperačné zákroky, kontroly a na identifikáciu akýchkoľvek makroštruktúr. (ako napríklad zasiahnuté zuby alebo zubná agenéza).

Panoramatický RTG prístroj MyRay Hyperion X9 PRO
Výmena prístrojovej techniky prebehne v daných pracoviskách v najbližšej dobe:
  1. RTG pracovisko SCHNEIDER Košice, Juh
  2. RTG pracovisko SCHNEIDER Martin
  3. RTG pracovisko SCHNEIDER Poprad
  4. RTG pracovisko SCHNEIDER Žilina
  5. RTG pracovisko SCHNEIDER Bratislava, Tehelná
Zhotovenie snímku a výhody digitálneho RTG

Ako pracuje prístroj?

Zhotovenie snímku a výhody digitálneho RTG

Spolu s digitálnou RTG snímkou vieme poskytnúť aj automatický prehliadač DIMAXIS VIEWER, ktorý umožní prehliadanie a úpravu snímok pre diagnostiku a meranie. Prehliadač zobrazí snímku o pár sekúnd po spustení CD.

Následne sa zobrazí snímka na monitore, s korou je možné v prehliadači ďalej pracovať - lupa, nastavenie kontrastov, meranie, inverzné zobrazenie, pseudofarby, atď...  Dovoľuje zväčšenie dôležitých detailov na digitálnej snímke, čo na klasickej statickej snímke nie je možné.

Poskytuje teda:

  • presnejšie, 
  • detailnejšie,
  • komplexné informácie pre stomatológa o stave zubov a tvrdých tkanív a to pri menšej radiácii.

Digitálne zobrazenie snímky umožňuje dokonalé plánovanie chirurgických zákrokov v dutine ústnej využívaním presného digitálneho dvojrozmerného (2D) zobrazenia.

Jeho neoceniteľné využitie je napríklad pri plánovaní vsadenia implantátov. Laserová diagnostika napomáha k presnému určeniu zubného kazu. Lekár pomocou tejto technológie rozpozná zmeny v zubnom tkanive ľudskému oku nezachytiteľné a tak môže pacientovi odstrániť problém v počiatočnom štádiu.

Druhy snímkov

Schneider Ados Schneider laboratória Schneider lekáreň MBST terapia Neuro terapia Úsvit
© 2024 Všetky práva vyhradené pre Schneider - RTG
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.